Jo shumë larg nesh! Ky shtet cilësohet si më i miri në botë - Bota Sot
Jo shumë larg nesh! Ky shtet cilësohet si më i miri në botë

Evropë

Jo shumë larg nesh! Ky shtet cilësohet si më i miri në botë

Më: 26 janar 2019 Në ora: 14:23
Ilustrim

Për të tretën herë, Zvicra konsiderohet si shteti më i mirë në botë. Zvicra mban pozicionin e saj të përgjithshëm në vendin e parë, sipas një raporti botëror të më shumë se 20 mijë njerëzve. Për vitin 2019, Japonia tashmë ndodhet në vendin e dytë, pasohet nga Kanadaja, Gjermania dhe Mbretëria e Bashkuar që janë në pesë vendet e para.

Më pas në renditje janë Suedia, Australia, Shtetet e Bashkuara, Norvegjia dhe Franca.

Kjo renditje është bërë nga shërbimi dixhital i lajmeve “US News & World Report”, kompania e marketingut Y & R dhe Shkolla Wharton, një shkollë biznesi në Universitetin e Pensilvanisë.

Zvicra shihet si e shkëlqyer në shumë fusha në raportin e vendeve më të mira, si biznesi, duke siguruar një cilësi të lartë të jetës dhe duke qenë një lider në inovacionin.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...