Nëna që vrau dy vajzat e saj del para gjykate, këto janë janë fjalët e saj - Bota Sot
Nëna që vrau dy vajzat e saj del para gjykate, këto janë janë fjalët e saj

Evropë

Nëna që vrau dy vajzat e saj del para gjykate, këto janë janë fjalët e saj

Nga: A.ZH Më: 26 janar 2019 Në ora: 19:43
Nëna është akuzuar për vrasjen e dy vajzave të saj një vit më parë

Kjo është fotografia e parë e një nëne, e cila është akuzuar për vrasjen e dy vajzave të saj një vit pas vdekjeve misterioze brenda disa javësh.

Louise Porton, 22 vjeçare, nga Skiddaw, Rugby, u paraqit në Gjykatën e Leamington Magistrates këtë mëngjes dhe akuzohet për vrasjen e Lexi Draper, 3 vjeçare dhe Scarlett Vaughan, 16 muajshe, shkruan Daily Mail, përcjell Bota sot.

Image

Lexi u gjet e vdekur në shtëpi në orët e hershme të 15 janarit të vitit të kaluar pas raporteve se ajo ishte e pavetëdijshme.

Dy javë më vonë, më 1 shkurt, motra e saj e vogël Scarlett, vdiq pasi u sëmur në shtëpi.

Image

E veshur me një triko të bardhë dhe fund gri, Porton foli vetëm për të konfirmuar emrin, datën e lindjes dhe adresën, gjatë seancës dy minutëshe.

Ajo u mbajt në paraburgim dhe do të shfaqet nëpërmjet një video lidhjeje për paraqitjen e saj të ardhshme në Warwick Crown Court të martën më 29 janar.

Image

Anëtarët e familjes së saj ishin të pranishëm në gjykatë dhe u fotografuan duke lënë Qendrën e Drejtësisë në Warwickshire./BS

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...