Kapet sasi rekord kokaine në Itali - Bota Sot
Kapet sasi rekord kokaine në Itali

Evropë

Kapet sasi rekord kokaine në Itali

Më: 30 janar 2019 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Lufta ndaj trafikut të lëndëve narkotike ka sjellë një sukses të madh gjatë ditës së sotme.

Një sasi rekord prej 650 kg kokainë është sekuestruar në Portin e Livornos në Itali.

Siç raportojnë mediat italiane droga ishte e ndarë në 582 pako në 23 çanta dhe ishte fshehur në një kontenier me kafe.

Sipas autoriteteve italiane kjo është sasia më e madhe e kapur në 10 vitet e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...