Italia “nën kthetrat” e motit të keq - Bota Sot
Italia “nën kthetrat” e motit të keq

Evropë

Italia “nën kthetrat” e motit të keq

Më: 3 shkurt 2019 Në ora: 22:02
Foto

Për pasojë 6 efektivë policie të cilët ndodheshin ne zonë, kanë marrë lëndime.

Niveli i lumit Po gjithashtu është rritur 3 metra më shumë se niveli tij i zakonshëm, ndërsa në Romë, fryrja e Lumit Tibër ka detyruar autoritetet të mbyllin të gjitha hyrjet buzë tij.

Ndërkohë Ura Vespuçi u mbyll për shkak të fryrjes së Lumit Arno. Shirat kanë shkaktuar edhe rrëshqitje të dherave, duke vështirësuar situatën.

Më lart në veri dhe verilindje të vendit fqinj, dëbora e madhe ka bllokuar qarkullimin, ndërsa autoritetet paralajmërojnë për formimin e ortekëve duke vënë në rrezik qytetarët. Disa aksidente janë regjistruar deri më tani ne Piemonte dhe Veneto, dukë shkaktuar vdekjen e një drejtuesi automjeti, për shkak të rrëshqitjes në akull.

Dëbora e madhe gjatë orëve të fundit në veri ka detyruar autoritet të aktivizojnë planin e emergjencave, ndërsa është pezulluar transporti në disa linja trenash. Sinoptikanët ndërkohë kanë parashikuar vështirësimin e situatës për shkak se reshjet e shiut dhe dëborës do të vijojnë të bien me të njëjtin intensitet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...