Danimarka i bën thirrje Rusisë të respektojë lirinë e fesë - Bota Sot
Danimarka i bën thirrje Rusisë të respektojë lirinë e fesë

Evropë

Danimarka i bën thirrje Rusisë të respektojë lirinë e fesë

Më: 6 shkurt 2019 Në ora: 11:56
Anders Samuelsen

Danimarka të mërkurën i bëri thirrje Rusisë të respektojë lirinë e fesë pasi një gjykatë ruse dënoi një paditës danez të Dëshmitarëve të Jehovait për gjashtë vjet burgim.

Ministri i Jashtëm Anders Samuelsen tha në një deklaratë se ai ishte "thellësisht i shqetësuar" nga dënimi dhe kritikoi Rusinë për kategorizimin e Dëshmitarëve të Jehovait si një organizatë ekstremiste në përputhje me grupet terroriste, shkruan Reuters.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...