Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov takohet me ministrin e jashtëm të Venezuelës në Vienë - Bota Sot
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov takohet me ministrin e jashtëm të Venezuelës në Vienë

Evropë

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov takohet me ministrin e jashtëm të Venezuelës në Vienë

Më: 14 mars 2019 Në ora: 12:45
Sergei Lavrov

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov po zhvillon bisedime me ministrin e jashtëm të Venezuelës në Vienë, raportoi të enjten agjencia e lajmeve RIA e Rusisë.

Venezuela, një aleat i ngushtë i Moskës, është në trazirat politike dhe Shtetet e Bashkuara dhe shumë vende të tjera perëndimore po mbështesin kundërshtarët e Presidentit Nikolas Maduro, transmeton Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...