Bombë në Ambasadën e Britanisë në Beograd - Bota Sot
Bombë në Ambasadën e Britanisë në Beograd

Evropë

Bombë në Ambasadën e Britanisë në Beograd

Më: 21 mars 2019 Në ora: 19:39
Foto ilustrim

Në oborrin e Ambasadës së Britanisë së Madhe në Beograd të Serbisë sot rreth orës 16:00 është gjetur një granatë dore nga punëtorët e kësaj ambasade.

Televizioni serb RTS, raporton më tej se në vendin e ngjarjes janë dërguar njësitet nga MPB e Serbisë.

Pas kontrollit është konstatuar se bëhet fjalë për një bombë pa fitil, nuk ka pasur rrezik.

Më tej thuhet se granata është larguar në vend të sigurt dhe hetimet vazhdojnë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...