Macron, Merkel, Juncker dhe Xi takohen në Paris për klimën - Bota Sot
Macron, Merkel, Juncker dhe Xi takohen në Paris për klimën

Evropë

Macron, Merkel, Juncker dhe Xi takohen në Paris për klimën

Më: 21 mars 2019 Në ora: 21:59
Presidenti francez, Emmanuel Macron

Presidenti francez, Emmanuel Macron do të mbledhë të martën në mëngjes në Elize presidentin kinez, Xi Jinping, kancelaren gjermane, Angela Merkel dhe presidentin e Komisionit Europian, Jean Claude Juncker për të biseduar për tregtinë dhe klimën, njoftoi sot presidenca franceze.

“Nëpërmjet këtij takimi të një formati të pazakontë, që i është propozuar nga presidenti francez mikut të tij kinez që do të jetë për vizitë në Francë, evropianët kërkojnë të gjejnë pika përputhjeje mes Europës dhe Kinës mbi çështje si multilateralizmi apo aplikimi i Marrëveshjes së Parisit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...