Po planifikonin sulm terrorist në Gjermani, 10 të arrestuar - Bota Sot
Po planifikonin sulm terrorist në Gjermani, 10 të arrestuar

Evropë

Po planifikonin sulm terrorist në Gjermani, 10 të arrestuar

Më: 31 mars 2019 Në ora: 00:13
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia gjermane ka vënë në pranga 10 persona të dyshuar se po planifikonin një sulm terrorist.

Një zëdhënës i Zyrës së Prokurorit në Dyseldorf tha se autoritetet po verifikojnë për lidhje të mundshme mes personave të arrestuar dhe grupit militant Shteti Islamik.

“Ne dyshojmë se ata janë pjesë e ISIS-it ose simpatizantë të kësaj orrganizate”, tha zëdhënësi.

Të ndaluarit janë në paraburgim. Agjencia e lajmeve DPA citon zyrtarë vendas të pohojnë se njëri nga të dyshuarit është nga Taxhikistani, ndërsa kombësia e të tjerëve nuk është mësuar ende.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...