Tre të vdekur nga rrëzimin i helikopterit në Gjermani

Evropë

Tre të vdekur nga rrëzimin i helikopterit në Gjermani

Më: 31 mars 2019 Në ora: 22:51
Foto

Policia tha se aeroplani me gjashtë vende u ngrit në Francë dhe po udhëtonte drejt qytetit Egelsbach të Gjermanisë qendrore kur u rrëzua dhe u dogj në një fushë të dielën pasdite pranë Erzhausenit, 10 kilometra në jug të Frankfurtit.

Policia tha se besonte se tre persona ishin në bord dhe se po punonte për identifikimin e  viktimave. Vetëm pas kësaj mund të verifikohet numri i saktë.

Agjencia e lajmeve dpa, duke cituar policinë, raportoi se tre persona në një automjet të policisë u plagosën rëndë në aksidentin e trafikut, ndërsa dy të rinj në makinën tjetër që u përplas me atë të policisë humbën jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat