May do të takojë Merkel në Berlin të martën për bisedimet rreth Brexit - Bota Sot
May do të takojë Merkel në Berlin të martën për bisedimet rreth Brexit

Evropë

May do të takojë Merkel në Berlin të martën për bisedimet rreth Brexit

Më: 8 prill 2019 Në ora: 11:58
Theresa May

Kryeministrja britanike Theresa Maj do të takohet me kancelaren Angela Merkel në Berlin të martën për të diskutuar rreth Brexit, tha një zëdhënës për qeverinë gjermane të hënën, raporton Reuters.

Steffen Seibert tha se kohezioni i 27 anëtarëve të tjerë të BE-së ka qenë gjithmonë e rëndësishme për Gjermaninë dhe diskutimet do të mbahen në atë frymë. Ai tha se Gjermania dëshiron që lidhjet me Britaninë të jenë sa më afër dhe miqësore sa më shumë që të jetë e mundur pas Brexit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...