Përdori celularin që karikohej në tualet, vdes tragjikisht 20-vjeçarja - Bota Sot
Përdori celularin që karikohej në tualet, vdes tragjikisht 20-vjeçarja

Evropë

Përdori celularin që karikohej në tualet, vdes tragjikisht 20-vjeçarja

Më: 10 prill 2019 Në ora: 09:26
E reja, që është identifikuar si Anatsasia, ndërroi jetë si pasojë e një shoku elektrik.

Një 20-vjeçare në Rusi ka ndërruar jetë në tualet pasi përdori një celular të vënë në karikim në një prizë aty pranë.

E reja, që është identifikuar si Anatsasia, ndërroi jetë si pasojë e një shoku elektrik.

Ajo u gjet pa shenja jete nga nëna e saj, e cila rrëfeu se e gjeti vajzën duke mbajtur në njërën dorë celularin dhe në dorën tjetër një tapë banjoje.

Vdekja e Anastasias si pasojë e përdorjes së celularëve në karikim në ambiente të lagështa nuk është e para që ndodh në Moskën jugore.

Vetëm së fundmi janë raportuar disa raste të tilla në vend.

Rasti i fundit është regjistruar muajin e shkuar kur një 12-vjeçare nga qyteti ndërroi jetë ndërkohë që përdorte celularin në tualet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat