Komediani Zelenskiy do të fitojë raundin e dytë të zgjedhjeve të Ukrainës sipas sondazheve - Bota Sot
Komediani Zelenskiy do të fitojë raundin e dytë të zgjedhjeve të Ukrainës sipas sondazheve

Evropë

Komediani Zelenskiy do të fitojë raundin e dytë të zgjedhjeve të Ukrainës sipas sondazheve

Më: 11 prill 2019 Në ora: 10:29
Volodimir Zelenskiy

Aktori komik Volodimir Zelenskiy, një rival politik që luan një president fiktiv në një seri televizive popullore, ka gjasa të fitojë në garën e zgjedhjeve presidenciale të Ukrainës, sipas një sondazhi të publikuar të enjten.

Sondazhi nga Reiting institut hulumtues, studimi i parë për raundin e dytë të zgjedhjeve, tregoi Zelenskiy në 61 për qind të votave dhe Petro Poroshenko në detyrë në 24 për qind, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...