Zjarri shkatërron kornizën e katedrales Notre Dam - Bota Sot
Zjarri shkatërron kornizën e katedrales Notre Dam

Evropë

Zjarri shkatërron kornizën e katedrales Notre Dam

Më: 15 prill 2019 Në ora: 21:14
Foto

“Gjithçka është duke u djegur. Nga korniza, që njëra pjesë është e shekullit XIX dhe pjesa tjetër e shekullit XIII, nuk do të mbetet më asgjë”, u shpreh me keqrdhje Andre Finot.

“Tani duhet të shohim nëse kubeja, që mbron katedralen, do të preket apo jo”, shtoi ai

Nga ana tjetër, presidenti i Francës, Emmanuel Macron, anuloi një fjalim të rëndësishëm të parashikuar për sot në mbrëmje në përgjigje ndaj jelekverdhëve, do të shkojë në mjediset e Notre Dam në Paris, për të ndjekur nga afër operacionet e zjarrfikësve, njoftoi presidenca franceze.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat