Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame - Bota Sot
Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame

Evropë

Macron shpreh keqardhje për djegien e Notre Dame

Më: 15 prill 2019 Në ora: 21:24
Foto

Marcron përmes një postimi në Tëitter ka thënë se është i trishtuar që po e sheh këtë monument teksa digjet.

“Notre Dame është në flakë, ndaj dhembjen me gjithë francezët dhe katolikët si dhe të gjithë bashkëatdhetarët tanë. Jam i trishtuar teksa e shoh këtë pjesë të djegur”, ka shkruar Macron, përcjell lajmi.net.

Ende nuk janë bërë të ditura shkaqet se si u përfshi kjo katedrale nga zjarri.

Ndërkohë sipas raportimeve të CNN, Notre Dame ende është duke u djegur pasi zjarri nuk po arrin të lokalizohet

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...