Fiket zjarri në Notre Dame pas nëntë orësh - Bota Sot
Fiket zjarri në Notre Dame pas nëntë orësh

Evropë

Fiket zjarri në Notre Dame pas nëntë orësh

Më: 16 prill 2019 Në ora: 10:30
Fiket zjarri në Notre Dame pas nëntë orësh

Zjarrfikësit kanë fikur zjarrin në katedralen Notre Dame në Paris, pas një beteje me flakët për 9 orë rresht, deklaruan brigada e parë e qytetit.

Zjarri filloi mbrëmjen e së hënës dhe u ashpërsua më tej për disa orë para se 400 zjarrfikës me përpikëri dhe punë të vazhdueshme shmangën dëmtime më të mëdha të arkitekturës mesjetare, duke vënë nën kontrolle situatën, shkruan “CNN”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...