Partia e Erdogan paraqet ankesë për anulimin e zgjedhjeve, kërkon përsëritjen e tyre në Stamboll - Bota Sot
Partia e Erdogan paraqet ankesë për anulimin e zgjedhjeve, kërkon përsëritjen e tyre në Stamboll

Evropë

Partia e Erdogan paraqet ankesë për anulimin e zgjedhjeve, kërkon përsëritjen e tyre në Stamboll

Më: 16 prill 2019 Në ora: 15:48
Recep Tayyip Erdogan

Partia e Presidentit turk Recep Tayyip Erdogan ka paraqitur ankesën e tij për anulimin dhe përsëritjen e zgjedhjeve komunale të Stambollit, njoftoi transmetuesi CNN Turk të martën, më shumë se dy javë pas votimit, shkruan Reuters.

Rezultatet fillestare treguan se opozita kryesore e Partisë Republikane Popullore fitoi kontrollin e ngushtë të qytetit më të madh të Turqisë në zgjedhje, duke i dhënë fund 25 viteve të kontrollit të një qendre kyçe të energjisë nga Partia AK dhe paraardhësit e tij islamikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...