Angela Merkel shpreh trishtim mbi vdekjet e Madeira - Bota Sot
Angela Merkel shpreh trishtim mbi vdekjet e Madeira

Evropë

Angela Merkel shpreh trishtim mbi vdekjet e Madeira

Më: 18 prill 2019 Në ora: 10:27
Foto

Kancelarja gjermane Angela Merkel po shpreh "trishtim dhe tronditje" gjatë rrëzimit të autobusit që vrau shumë nga bashkatdhetarët e saj në ishullin e Portugalisë Madeira, shkruan AP.

Në një deklaratë të enjten, Merkel shprehu "ngushëllime të sinqertë për të gjitha familjet që kanë humbur të dashurit e tyre në këtë tragjedi".

Të paktën 29 vetë u vranë kur një autobus u hoq nga rruga dhe u rrëzua në një kodër të mërkurën. Shumica janë raportuar të jenë turistë gjermanë.

Merkel tha se shpresonte që të plagosurit dhe të afërmit e tyre të mund të shëroheshin nga lëndimet fizike dhe psikologjike dhe të falënderonin punonjësit e emergjencave portugeze "të cilët punonin në rrethana të vështira në vendin e aksidentit".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...