Pasagjerët tmerrohen në avion, makthi përfundon pas 4 orësh fluturim - Bota Sot
Pasagjerët tmerrohen në avion, makthi përfundon pas 4 orësh fluturim

Evropë

Pasagjerët tmerrohen në avion, makthi përfundon pas 4 orësh fluturim

Më: 25 prill 2019 Në ora: 10:16
Foto

Pasagjerët e një avioni u tmerruan kur një doktor në gjendje të dehur tentoi që të hapte daljen e emergjencës së avionit, teksa ishte në fluturim. Ata u përpoqën që ta ndalonin me forcë, duke e lidhur për 4 orë, deri sa avioni u ul i sigurt në aeroporti.

Anestezisti rus Vadim Bondar shkaktoi terror në avionin ‘Aeroflot’ nga Bangkoku në Moskë dhe u bë “jashtëzakonisht agresiv”, sipas medies lokale. Linja ajrore tha se 43-vjeçari kishte pirë rum në fluturimin 10 orësh,  përpara se të bëhej tapë dhe i dhunshëm.

“Kur u përpoq të hapte derën, një udhëtar norvegjez tentoi që ta bllokonte, përpara se rusët t’i vinin në ndihmë”, thuhet në mediet lokale. Pasagjerët treguan se mjeku bërtiti kur e lidhën në një vend për katër orë, përpara se avioni të ulej  në mënyrë të sigurt në Moskë.

Një pasagjer tha: -“Ai kishte dy shishe alkool me vete  dhe në një moment u përpoq  të hapte daljen e emergjencës.” Ekuipazhi dhe udhëtarët e tjerë u përpoqën ta qetësonin, por ai vazhdonte të bërtiste. Mjeku është arrestuar  nga policia në Moskë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...