Aksident në mes të 50 automjete, bllokohet autostrada në Gjermani - Bota Sot
Aksident në mes të 50 automjete, bllokohet autostrada në Gjermani

Evropë

Aksident në mes të 50 automjete, bllokohet autostrada në Gjermani

Më: 29 prill 2019 Në ora: 16:22
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident i rëndë komunikacioni në të cilin kanë marrë pjesë mbi 50 automjete e bllokoi lëvizjen në autostradën A71 në Bavari, Gjermani, publikuan mediat lokale.

Në aksident janë lënduar mbi 25 persona, ndërsa gjendja e katër personave është kritike. Shumica e shoferëve dhe udhëtarëve kanë qenë të bllokuar në automjete derisa nuk kanë arritur shërbimet për shpëtim.

Në operacionin për shpëtim janë evakuuar dhe përfshirë edhe dy helikopterë të policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...