Franca nderon trupat e vrarë në bastisjen të Burkina Faso - Bota Sot
Franca nderon trupat e vrarë në bastisjen të Burkina Faso

Evropë

Franca nderon trupat e vrarë në bastisjen të Burkina Faso

Më: 14 maj 2019 Në ora: 10:49
Foto

Cedric de Pierrepont, 33 vjeç dhe Alain Bertoncello, 28 vjeç, të cilët vdiqën në operacionin në Burkina Faso, do të nderohen në një ceremoni në kompleksin ushtarak Invalides në Paris, të udhëhequr nga Presidenti Emmanuel Macron, shkruan AFP.

Bastisja javën e kaluar liroi pengjet franceze Patrick Picque dhe Laurent Lassimouillas, të cilët u rrëmbyen më 1 maj, pranë kufirit me Burkina Faso.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...