Skena të vërteta dimri në Serbi - Bota Sot
Skena të vërteta dimri në Serbi

Evropë

Skena të vërteta dimri në Serbi

Më: 15 maj 2019 Në ora: 09:33
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pas një stuhie të vërtetë që përfshiu rajonin të martën mbrëma, këtë mëngjes më shumë se 10 centimetra borë u regjistruan në Zlatar të Serbisë, ndërkohë që temperatura raportohet në ketë rënë në rreth 0 gradë.

Ndryshe gjatë ditës së djeshme edhe në Bosnjë dhe Kroaci u raportua për reshje të dendura bore.

Reshje bore kishte edhe në Kosovë në zonat malore. Reshjet e dendura të borës gjatë ditës së djeshme u regjistruan në Rugovë të Pejës.

Ndërkohë që kushtet meteorologjike janë qetësuar vendet e rajonit vazhdojnë të përballen me pasojat e vërshimeve që erdhën si rezultat i reshjeve të mëdha të shiut. 

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...