Personave që iu vije era në autobus do të gjobiten - Bota Sot
Personave që iu vije era në autobus do të gjobiten

Evropë

Personave që iu vije era në autobus do të gjobiten

Më: 21 maj 2019 Në ora: 12:24
Foto ilustrim

Në qytetin e Kluz në Rumani shumë njerëz janë ankuar pasi në autobusa gjenden shumë njerëz me rroba të pista që vijnë erë të keqe.

Sipas ligjit e ri të gjithë personat që veshin rroba të pista tashmë do paguajnë gjobë nga 21 deri në 42 euro. Kryebashkiaku i qytetit deklaroi se kjo është thjesht një përpjekje për të reduktuar të alkoolizuarit dhe njerëzit që nuk lahen.

Shumë studentë dalin natën dhe kur hipin nëpër autobusa vijnë erë e keqe gjë që bezdis pasagjerët e tjerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...