Asnjë pretendim për përgjegjësi për sulmin me bombë në Lyon - Bota Sot
Asnjë pretendim për përgjegjësi për sulmin me bombë në Lyon

Evropë

Asnjë pretendim për përgjegjësi për sulmin me bombë në Lyon

Më: 25 maj 2019 Në ora: 16:17
Foto

Asnjë pretendim për përgjegjësi nuk është bërë ende për sulmin me bombë në Lyon të premten, i cili la të paktën 13 njerëz të plagosur, tha prokurorja franceze kundër terrorizmit Remy Heitz në një konferencë shtypi të shtunën.

Paketa e bombës la 13 persona të plagosur, derisa 11 u dërguan në spitale. Ata të lënduar përfshinin tetë gra, një vajzë 10-vjeçare dhe katër burra.

Asnjë nga lëndimet që viktimat kanë pësuar nuk është kërcënuese për jetën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...