‘Garantojmë stabilitet në vitet e ardhshme’ - Bota Sot
‘Garantojmë stabilitet në vitet e ardhshme’

Evropë

‘Garantojmë stabilitet në vitet e ardhshme’

Më: 26 maj 2019 Në ora: 20:54
Weber, një kandidat i Partisë Popullore Evropiane

Kandidati për president të Komisionit Evropian Manfred Weber u zotua të sjellë stabilitet në BE në vitet e ardhshme.

Ai vlerësoi gjithashtu se forcat pro-evropiane do të udhëhiqen Parlamentin e ri Evropian.

Weber, një kandidat i Partisë Popullore Evropiane (PPE), tha se zgjedhjet për PE dobësuan qendrën politike, njofton AP.

"Më e domosdoshme për forcat që besojnë dhe dëshirojnë një të ardhme të mirë për këtë Evropë, që kanë ambicie për këtë Evropë, është të punojmë së bashku", tha Weber, duke shtuar se këto forca duhet të jenë të rrethuara qartë nga grupe të tjera politike që janë kundër Evropës "në të djathtë dhe në të majtë."

Sipas tij, EPP do të jetë grupi më i fortë në mbledhjen e re të PE.

"Ne premtojmë dhe garantojmë stabilitet në vitet e ardhshme," porositi Weber

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...