Europol: Nëntë të arrestuar për trafikim të heroinës - Bota Sot
Europol: Nëntë të arrestuar për trafikim të heroinës

Evropë

Europol: Nëntë të arrestuar për trafikim të heroinës

Më: 29 maj 2019 Në ora: 12:28
Ilustrim

Në një aksion të përbashkët nga autoritetet policore dhe gjyqësore të Francës, Polonisë dhe Ukrainës, javën e kaluar janë arrestuar nëntë persona të dyshuar për trafikimin e heroinës, tha sot Europol.

Siç raportohet, në tregun ukrainas të paligjshëm u konfiskuan 7.200 tableta në vlerën totale prej  100,000 dollarësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...