Tornado në Gjermani shkakton dëme të rënda

Evropë

Tornado në Gjermani shkakton dëme të rënda

Më: 5 qershor 2019 Në ora: 22:37
Foto

Në Berlin, një makinë është kthyer përmbys dhe çatia e një ndërtese është shkatërruar nga një tornado, në veri perëndim të Gjermanisë.

Qytetarët e Bocholtit ishin dëshmitarë të kushteve të këqija të motit, mëngjesin e kësaj të mërkure.

Era frynte nga 181 deri në 253 km/orë, sipas informacionit të dhënë nga shërbimet meteorologjike në Gjermani.

Në total nëntë shtëpi janë dëmtuar dhe rreth 100 pemë janë asgjësuar.

Një makinë është goditur nga era e fortë dhe është hedhur 10 metra në ajër, si dhe makina të tjera të parkuara pranë janë dëmtuar.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat