Moti i pazakontë, ja çfarë bie nga qielli në Gjermani

Evropë

Moti i pazakontë, ja çfarë bie nga qielli në Gjermani

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 08:37
Breshëri i një diametri aspak të zakontë ka frikësuar banorët e Munich ditën e djeshme

Moti i pazakontë ka kapluar Gjermaninë.

Breshëri i një diametri aspak të zakontë ka frikësuar banorët e Munich ditën e djeshme.

Breshëri i madh ka përfshirë në mënyrë të veçantë zonën e Mynihut ku intensiteti dhe madhësia e breshrit ka qenë pothuajse sa një kajsi.

 

Si pasojë shumë persona janë plagosur dhe shumë makina, çati shtëpish janë dëmtuar rëndë.

Ndërsa në Berlin janë ndarë në rrjetet sociale video që tregojnë rrufe të mëdha në qiell.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat