Gjermania regjistron qershorin më të nxehtë në histori - Bota Sot
Gjermania regjistron qershorin më të nxehtë në histori

Evropë

Gjermania regjistron qershorin më të nxehtë në histori

Më: 26 qershor 2019 Në ora: 21:17
Ilustrim

Gjermania ka regjistruar nivelin më të lartë të temperaturës ndonjëherë në vend për muajin qershor, njoftoi sot shërbimi kombëtar meteorologjik.

Rekordi u thye në qytetin Coschen pranë kufirit mes Gjermanisë dhe Polonisë, ku temperatura arriti 38,6 gradë Celsius.

Rekordi i mëparshëm ishte 38,5 gradë Celsius për muajin qershor, që u arrit në datat 27-28 të vitit 1947, në qytetin perëndimor të Buehlertal.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...