Mot i keq në Zvicër, anulohen disa fluturime - Bota Sot
Mot i keq në Zvicër, anulohen disa fluturime

Evropë

Mot i keq në Zvicër, anulohen disa fluturime

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 19:53
ilustrim

Për shkak të motit të keq dhe shumë turbulencave, në Zvicër janë anuluar disa fluturime.

Gazeta “20 minuta” ka njoftuar se një stuhi e madhe ka përfshirë Zvicrën të shtunën në mbrëmje.

Nga kjo stuhi disa persona janë lënduar, ndërsa në anën tjetër ka pasur edhe dëme materiale.

Stuhia ka vazhduar edhe gjatë natës.

Në lidhje me këtë rast janë anuluar disa fluturime, përfshirë edhe gjatë ditës së sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...