KSA: Merkel duhet t’u përgjigjet pyetjeve rreth shëndetit - Bota Sot
KSA: Merkel duhet t’u përgjigjet pyetjeve rreth shëndetit

Evropë

KSA: Merkel duhet t’u përgjigjet pyetjeve rreth shëndetit

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 12:07
Angela Merkel

Pas dridhjes së tretë të kancelares gjermane, Angela Merkel në pak më shumë se tri javë, gazeta e njohur e Këlnit, ”Koelner Stadt-Anzeiger” (KSA) i bën thirrje asaj që të tregohet e sinqertë rreth problemeve me shëndetin.

“Politikanëve u lejohet të sëmuren, ata kanë të drejtë të rimarrin veten nga detyrat që ndikojnë në shterimin e energjisë së tyre. Por, një sëmundje mund të kthehet në një çështje politike nëse nuk garantohet që politikanët të mund të kryejnë detyrat e tyre me energji të plotë”, shkruan në editorialin e së enjtes e përditshmja e qytetit perëndimor.

“Ka mundësi që në rastin e Merkelit nuk ka asgjë për t’u shqetësuar. Është e mundur që dridhja e saj të jetë e herëpashershme dhe e kufizuar në kohën kur ajo qëndron pa lëvizur”, shton KSA.

“Por, përsëri, ndoshta jo. Kancelarja duhet t’i bëjë vetes një nder, të dalë në publik dhe t’i adresojë këto shqetësime. Përndryshe nuk do të jetë më në gjendje ta çlirojë veten nga ky debat”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...