Pamje të jashtëzakonshme: Policia zbulon laborator të madh të drogës në Bosnje - Bota Sot
Pamje të jashtëzakonshme: Policia zbulon laborator të madh të drogës në Bosnje

Evropë

Pamje të jashtëzakonshme: Policia zbulon laborator të madh të drogës në Bosnje

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Anëtarët e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës Srpska kanë kryer në Banja Lluka një aksion të quajtur “Unikat”.

Si rezultat, shkruajnë mediat e Bosnjë dhe Hercegovinës, kanë gjetur dy laboratorë modernë për prodhimin e drogës.

Siç raporton Avaz, janë arrestuar Sanel Seraniç, Nenad Dragishiç, Dean Djajiç dhe Danijel Trniniq.

Ndërkohë janë publikuar disa pamje në të cilat thuhet se shihen laboratorët dhe momenti kur tregtarët e drogës “puthën” betonin, skena të cilat sipas mediumit në fjalë ngjajnë me të lojës së famshme “Counter Strike”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...