May edhe sot kryeministre, Johnson nesër te Mbretëresha - Bota Sot
May edhe sot kryeministre, Johnson nesër te Mbretëresha

Evropë

May edhe sot kryeministre, Johnson nesër te Mbretëresha

Më: 23 korrik 2019 Në ora: 14:44
Boris Johnson dhe Mbretëresha Elizabeth II

Dita e sotme është edhe e fundit për kryeministren Theresa May, e cila do të pasohet nga ish-ministri i Jashtëm Boris Johnson nesër, raporton BBC.

Theresa May do të niset nesër në Pallatin e Backingham për të dhënë dorëheqje para Mbretëreshës Elizabeth II dhe një orë pas saj, do të vijë Boris Johnson, i cili do të marrë zyrtarisht mandatin e kryeministrit të ri, transmetojnë mediat britanike

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...