Pas Francës dhe Holandës, edhe Gjermania kalon 41 gradë Celsius - Bota Sot
Pas Francës dhe Holandës, edhe Gjermania kalon 41 gradë Celsius

Evropë

Pas Francës dhe Holandës, edhe Gjermania kalon 41 gradë Celsius

Më: 25 korrik 2019 Në ora: 19:44
Foto ilustrim

Gjermania regjistroi sot për herë të parë një maksimum nxehtësie më të lartë se 41 gradë Celsius.

Dhe, pritet që temperaturat të rriten edhe më shumë, njoftoi shërbimi meteorologjik kombëtar (DWD).

Një rekord i ri provizor prej 41,5 gradë Celsius u mat sot në Lingen, në perëndim.

“Në shumë qytete, që një ditë më parë ishte regjistruar rekordi prej 40,5 gradë Celsius është tejkaluar gjithashtu”, sipas DWD-së.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...