Tërmet i ri e godet Greqinë - Bota Sot
Tërmet i ri e godet Greqinë

Evropë

Tërmet i ri e godet Greqinë

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 21:55
Mediet vendase shkruajnë se një tërmet tjetër është ndjerë në jug të vendit dhe raportohet se epiqendra ka qenë në ishullin e Kretës.

Një tjetër lëkundje sizmike ka goditur Greqinë.

Mediet vendase shkruajnë se një tërmet tjetër është ndjerë në jug të vendit dhe raportohet se epiqendra ka qenë në ishullin e Kretës.

Sipas të dhënave sizmologjike, lëkundjet kanë qenë e magnitudës 4.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në det në pjesën jugore të ishullit në një thellësi prej 75 kilometra nën tokë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...