Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura - Bota Sot
Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura

Evropë

Mali i Zi, deri 20 mijë euro gjobë për pirjen e cigares në ambiente të mbyllura

Më: 14 gusht 2019 Në ora: 15:31
Foto ilustrim

Në Malin e Zi hyn sot në fuqi ligji për kufizimin e përdorimit të produkteve të duhanit në mjedise të mbyllura.

Për të gjithë ata që do ta shkelin këtë ligj gjoba e parashikuar arrin deri në 20 000 euro.

Ligji me të cilin ndalohet përdorimi i produkteve të duhanit në hapësira publike të mbyllura, përveçse në kazino, u miratua në mënyrë unanime më 31 korrik.

Me ligjin e ri nuk lejohet pirja e duhanit në çfarëdo lloj hapësire ose në zonat ku konsumohet ushqim dhe pije.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...