“Cepi i botës” xhirohet nga Droni, spektakël i vërtetë! - Bota Sot
“Cepi i botës” xhirohet nga Droni, spektakël i vërtetë!

Evropë

“Cepi i botës” xhirohet nga Droni, spektakël i vërtetë!

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 11:07
“Cepi i botës”

Një djalosh nga Letonia kë bërë një filmim me dronin e tij në lumin Daugava në Letoni, dhe ky filmim i ka çmendur të gjithë ata që e shikuan këtë video

Nga ky filmim janë ngritur hipoteza se “A është toka e rrubmullakët apo e sheshtë?”.

Por çfar mendoni ju:

A ëshë toka e sheshtë?

Ndoshta dikush mund ta besojë këtë, edhe pse bëhet fjalë vetëm për një iluzion optik.

Këto pamje janë filmuar me anë të një droni pranë digës së lumit Daugava në Letoni dhe dhurojnë spektakël të vërtetë visual, teksa qielli reflektohet në ujë.

I gjithi ky imazh duket sikur aty është fundi i botës. 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat