Paralajmërohet valë e re e të nxehtit afrikan në jugperëndim të Evropës - Bota Sot
Paralajmërohet valë e re e të nxehtit afrikan në jugperëndim të Evropës

Evropë

Paralajmërohet valë e re e të nxehtit afrikan në jugperëndim të Evropës

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 21:57
Foto ilustrim

Javën e ardhshme pritet të regjistrohet një tjetër valë e të nxehtit afrikan në pjesën jugore të Europës, sipas meteorologut Edoardo Ferrara të “3bmeteo.com”.

Sipas parashikimeve intensitetin më i lartë i nxehtësisë do të regjistrohet në pjesën qendër jugore të Italisë dhe jugperëndim të Ballkanit, me temperatura që do të kalojnë 34-35 gradë.

Muaji korrik 2019 ka qenë muaji më i nxehtë në botë i regjistruar ndonjëherë, njoftoi dje Agjencia Atmosferike Amerikane NOAA, duke konfirmuar matje të publikuara nga Bashkimi Europian para disa ditësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat