Tetë të vdekur nga zjarri në një hotel në Ukrainë - Bota Sot
Tetë të vdekur nga zjarri në një hotel në Ukrainë

Evropë

Tetë të vdekur nga zjarri në një hotel në Ukrainë

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 11:22
Zjarri në hotelin në Odesa

Tetë persona kanë vdekur pas shpërthimit të një zjarri në një hotel në Odesa, njoftoi shërbimi ukrainas për emergjenca.

“Tetë persona kanë vdekur nga zjarri dhe dhjetë të tjerë janë shpëtuar”, tha shërbimi për emergjenca.

Zjarri shpërtheu pak pas mesnatës së 17 gushtit, njoftuan autoritetet.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit dhe shërbimi për emergjenca nuk ka treguar se sa persona gjendeshin në hotel në momentin e shpërthimit të zjarrit.

Hoteli ku ndodhi zjarri, Tokyo Star, ka 273 dhoma.

Autoritetet kanë nisur një hetim për të përcaktuar shkakun e këtij incidenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat