Ngjarje e rëndë në Zvicër: Babai plagos vajzën e tij 4 vjeçare

Evropë

Ngjarje e rëndë në Zvicër: Babai plagos vajzën e tij 4 vjeçare

Nga: A.ZH Më: 17 gusht 2019 Në ora: 20:20
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një 50-vjeçar raportohet se ka plagosur një fëmijë në Brugg të Zvicrës. Vajza e tij katër vjeçare u dërgua në spital në gjendje kritike. Babai u arrestua.

Sipas disa reporterëve, një ngjarje e rëndë ndodhi të shtunën në stacionin në Brugg AG. Siç raporton policia e kantonit Aargau, pak para orës 15, një irakian 50-vjeçar u takua në qendrën tregtare Neumarkt me nënën zvicerane të fëmijës. Ai plagosi rëndë vajzën e tij katër vjeçare, raporton "20 minuten", përcjell Bota sot.

Vajza u dërgua në spital në gjendje kritike. Babai u arrestua menjëherë pas kësaj. Nëna e fëmijës dhe dëshmitarët okularë nuk u lënduan. Një kujdestar po kujdeset për të pas incidentit.

Sipas një lexuesi që jeton afër, Neumarkt Brugg ishte mbyllur në bodrum. "Ndoshta krimi ndodhi atje", tha burri.

Pse dhe si babai plagosi fëmijën e tij është ende e paqartë. Policia dhe Prokuroria kanë nisur hetimet./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat