Moti i keq godet edhe Turqinë: Humb jetën një person - Bota Sot
Moti i keq godet edhe Turqinë: Humb jetën një person

Evropë

Moti i keq godet edhe Turqinë: Humb jetën një person

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 21:17

‘’Kapriçot’’ e motit kanë paralizuar qytetin e Stambollit.

Reshjet e dendura në vend kanë përmbytur rrugë, dyqane dhe objekte të tjera. Një i pastrehë ka humbur jetën në zonën e Unkapanit, e cila ndodhet në pjesën europiane të Turqisë.

‘’Pazari i Madh’’ i Stambollit është përmbytur plotësisht. Video-at e shpërndara në rrjetet sociale tregojnë libra dhe mallra të tjerë, të cilat lundrojnë në ujë.

Sipas autoriteteve vendore, volumi i shiut të rënë është 114lg/m2.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat