Aksident i rëndë/ Përplasen 4 automjete, 1 person në gjendje të rëndë - Bota Sot
Aksident i rëndë/ Përplasen 4 automjete, 1 person në gjendje të rëndë

Evropë

Aksident i rëndë/ Përplasen 4 automjete, 1 person në gjendje të rëndë

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 11:08
Aksident

25-vjeçari është në luftë për jetën, pas një aksidenti automobilistik, ku u përplas me katër automjete të tjera, mbrëmjen e djeshme.

Nga mediat e huaja është raportuar gjithashtu se një tip Jaguar F-Type dhe Audi A5 janë përfshirë në këtë aksident, të ndodhur në jug të Londrës, në Chislehurst.

Mendohet se njëri prej shoferëve ka goditur një shirit llambë e ndërsa automjeti tjetër ka goditur një shufër metalike e në këtë mënyrë ka dalë nga rruga.

Fotografitë dramatike tregojnë se një Nissan Qashqai, një Volkswagen, një Volvo XC90 dhe një Porsche Cayenne u shkatërruan gjithashtu në këtë aksident.
Ende nuk dihet nëse të dy makinat sportive me fuqi të lartë po garonin në këto rrugë të Mbretërisë së Bashkuar.

25-vjeçari i plagosur rëndë është dërguar në një spital të Londrës në jug, në gjendje kritike për jetën.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...