Tre të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani të vogël në Zvicër - Bota Sot
Tre të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani të vogël në Zvicër

Evropë

Tre të vdekur nga rrëzimi i një aeroplani të vogël në Zvicër

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 17:05
Foto ilustrim

Tre persona, në mesin e të cilëve edhe një fëmijë, kanë humbur jetën sot kur një aeroplan i vogël është rrëzuar në Alpet zvicerane.

Policia e kantonit zviceran Valais njoftoi se aeroplani dje fluturoi nga Zvicra perëndimore drejt Italisë dhe një orë pas ngritjes ai është rrëzuar dhe ka shpërthyer në zjarr jo shumë larg kufirit me Italinë.

Në mbetjet e aeroplanit janë gjetur trupat e paidentifikuar të pilotit, të një udhëtari dhe të një fëmije.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat