Bie borë 50cm në Zvicër - Bota Sot
Bie borë 50cm në Zvicër

Evropë

Bie borë 50cm në Zvicër

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 10:48
Zvicër

Alpet zviceriane janë zbardhur tërësisht nga bora. Madje, niveli i borës në disa alpe ka shkuar deri në 50 centimetra.

Zona e Gotthard Pass është më e ftohtë dhe me reshje më të mëdha të borës. Temperaturat janë deri në -16 gradë, ndërsa pritet rënie e tyre edhe më e madhe në ditët në vijim.

Foto më poshtë, të publikuara në internet nga mediat zvicerane, tregojnë për borën e rënë:

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat