Parlamenti britanik pezullon punimet - Bota Sot
Parlamenti britanik pezullon punimet

Evropë

Parlamenti britanik pezullon punimet

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 14:57
Boris Johnson dhe Zëdhënësi i Downing Street

Parlamenti britanik do të pezullojë punimet deri më 14 tetor, deklaroi zëdhënësi i Downing Street.

Burimet konfirmojnë se kryeministri Boris Johnson nuk ka ndërmend të shtyjë procesin Brexit në Bruksel, pavarësisht miratimit të të ashtuquajturit ligji kundër mosmarrëveshjes dhe se Britania e Madhe do të largohet nga BE më 31 tetor.

Megjithatë, një marrëveshje e re është akoma e mundur dhe se momenti i fundit i dobishëm për sanksionimin e tij do të jetë Këshilli Europian i 17-18 tetorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat