Pilotët e kompanisë British Airways fillojnë grevën dy-ditore për pagën

Evropë

Pilotët e kompanisë British Airways fillojnë grevën dy-ditore për pagën

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 15:47
Foto

Pilotët e kompanisë British Airways kanë filluar një grevë dy-ditore në një mosmarrëveshje të vazhdueshme për pagat dhe kushtet, raporton BBC.

Dhjetëra mijëra pasagjerë u është thënë që të mos shkojnë në aeroporte, me që linja ajrore ka anuluar rreth 1.700 fluturime për shkak të ndërprerjes.

Sindikata e pilotëve Balpa tha që ulja e kostove të menaxhmentit të BA dhe "shurdhimi" i markës kishte gërryer besimin në kompaninë ajrore.

Por shefi i BA, Alex Cruz tha se investimet në operator nuk kishin qenë kurrë kaq të mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat