Pilotët e kompanisë British Airways fillojnë grevën dy-ditore për pagën - Bota Sot
Pilotët e kompanisë British Airways fillojnë grevën dy-ditore për pagën

Evropë

Pilotët e kompanisë British Airways fillojnë grevën dy-ditore për pagën

Më: 9 shtator 2019 Në ora: 15:47
Foto

Pilotët e kompanisë British Airways kanë filluar një grevë dy-ditore në një mosmarrëveshje të vazhdueshme për pagat dhe kushtet, raporton BBC.

Dhjetëra mijëra pasagjerë u është thënë që të mos shkojnë në aeroporte, me që linja ajrore ka anuluar rreth 1.700 fluturime për shkak të ndërprerjes.

Sindikata e pilotëve Balpa tha që ulja e kostove të menaxhmentit të BA dhe "shurdhimi" i markës kishte gërryer besimin në kompaninë ajrore.

Por shefi i BA, Alex Cruz tha se investimet në operator nuk kishin qenë kurrë kaq të mëdha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...