Gruaja që vrau tre burra për dhjetë ditë, njihuni me të - Bota Sot
Gruaja që vrau tre burra për dhjetë ditë, njihuni me të

Evropë

Gruaja që vrau tre burra për dhjetë ditë, njihuni me të

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 07:44
Joanna Dennehy dhe burrat

E quajnë vrasësja më e tmerrshme në Europë pasi ajo ka vrarë tre burra në një hark kohor prej 10 ditësh.

Joanna Dennehy, nga Britania e Madhe është dënuar me burgim të përjetshëm, dhe historia e saj do të tregohet në një dokumentar.

Njërit prej viktimave, të quajtur Kevin Li, Dennehy ia kishte hedhur kufomën pasi i kishte veshur një fustan të zi në pjesën e sipërme të trupit.

Kjo bëri që të shpallej menjëherë si kriminelja më e rrezikshme e Britanisë dhe e Europës.

Ajo u kap pasi plagosi dy burra të tjerë, pak ditë pasi vrau tre viktimat dhe pas dënimit u bë femra e dytë në Britani që merr dënim të përjetshëm.

Në vitin 2018, e burgosura tentoi të vetëvritet në burg bashkë me të dashurën e saj.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...