Shpërthen fabrika kimike në Turqi, ja pamjet - Bota Sot
Shpërthen fabrika kimike në Turqi, ja pamjet

Evropë

Shpërthen fabrika kimike në Turqi, ja pamjet

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 06:58
Pamje nga video

Një fabrikë kimikë ka shpërthyer në Stamboll të Turqisë duke lënduar disa persona.

Shpërthimi erdhi nga një zjarr që ra brenda në fabrikë. 2 zjarrfikës u plagosën dhe disa punëtorë janë lënduar nga gazrat, por deri tani nuk ka raportime për të vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...