Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

Evropë

Negociatat: Komisioni parlamentar holandez për Europën diskuton Shqipërinë

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 21:50
Komisionji parlamentar holandez

Prej rreth një ore komisioni parlamentar holandez për Europën po diskuton qëndrimin e saj në lidhje me çeljen e negociatave mes BE-së, Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Ndryshe nga parlamenti Gjerman që votoi me votë qëndrimin, Holanda ka një sistem krejt tjetër.

Qeveria për këtë vendim konsultohet me parlamentin, por nuk është taksative të votojë siç kërkon parlamenti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat