Erdogan vizitë në Serbi, Beogradi mahnitet nga limuzina e turkut - Bota Sot
Erdogan vizitë në Serbi, Beogradi mahnitet nga limuzina e turkut

Evropë

Erdogan vizitë në Serbi, Beogradi mahnitet nga limuzina e turkut

Më: 10 tetor 2019 Në ora: 08:09
Foto

Presidenti i Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan ka qenë së fundmi në një vizitë disa ditore në Serbi. Aty është takuar me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Mirëpo, ajo që ka rënë në sy dhe u ka bërë përshtypje serbëve, ka qenë automjeti luksoz me të cilin lëviz Erdogan. Bëhet fjalë për një veturë limuzinë të markës “Benz”.

Mediat serbe e kanë cilësuar si të “jashtëzakonshme” dhe ndoshta për ta është vërtetë e tillë. Krerët e shteteve lëvizin përgjithësisht me automjete të modeleve të fundit, të ndryshme nga njëra-tjetra, me kushtet dhe komoditetet që duhen për të pasur një udhëtim komod. Përgjithësisht ato janë të blinduara.    

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...